EFA S-1200 OMEGA3
EFA  S-1200 OMEGA3
EFA  S-1200 OMEGA3

EFA S-1200 OMEGA3

Fiyatı
44,80 TL
Havale ile 43,46 TL
Kategori : OMEGA 3, ORGANİK GIDALAR
Seçenekler : 1 kutu - (41,48 TL + KDV)
2 kutu - (78,70 TL + KDV)
5,48 TL den başlayan taksitlerle!!

DOĞRU OMEGA-3 DESTEĞİ İÇİN

 

GÜNDE EN AZ 1 

Nedir ?

  • New Life EFA, yüksek konsantrasyon ve emilime sahip, ileri derecede saflaştırılmış Omega-3 yağ asitidir.
  • Omega-3 yağ asitleri, vücut tarafından üretilemeyen ve dışarıdan yiyeceklerle ve takviyelerle alınması gereken doymamış yağ asitleridir.
  • Omega-3 ihtiyacı anne karnındayken başlar. Çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve yaşlılık boyunca devam eder.

 Neden ?

Son zamanlarda artan fast-food tarzı beslenme alışkanlıklarından dolayı omega-3/omega-6 dengesi bozulmuştur. Bitkisel yağların sık kullanımından dolayı vücudumuza aldığımız Omega-6 oranı, Omega-3'ün yaklaşık 10 katına gelmektedir. Oysa, olası gereken oran 2 birim Omega-6'ya karşılık 1 birim Omega-3'tür. Bu bozulan denge ve Omega-3 yağ asitlerinin yetersiz alınması, birçok kronik ve enflamatuar hastalığa sebep olabilmektedir. Bu yüzden uzmanlar Omega-3/Omega-6 dengesini sağlayabilmek için günde minimum 650 mg Omaga-3 alınmasını önermektedir.

Doğru Omega-3 Kriterleri Nelerdir?


Yüksek Etkinlik

Omega-3 Kaynağı;
Omega-3 yağ asitleri içerisinde insan sağlığına en gerekli olan bileşimler, *EPA ve **DHA dır. EPA ve DHA'nın en önemli kaynağı soğuk derin deniz balıklarıdır.
Bitkisel kaynaklı (keten tohumu, ceviz, vs...) Omega-3'lerin içerisinde ***ALA bulunmaktadır.  Ancak insan vücudu ALA'nın çok kısıtlı bir oranını EPA ve DHA'ya çevirebildiği için,  bitkisel kaynaklı Omega-3'ler balık kaynaklı Omega-3'ler kadar etkili değillerdir.
*EPA: Eikosapentanoik Asit, **DHA: Dokosaheksanoik Asit, ***ALA: Alpha-linolenic Asit
 SİPARİŞ HATTI:0212 250 30 22        0532 304 95 57
 
Omega-3 Oranı;
Balık yağı ürünlerinin, sadece belirli bir oranı Omega-3 (EPA%2BDHA)'tür. Genellikle bu oran %2530 iken, New Life EFA %2560'lık yüksek konsantrasyona sahiptir.
 
Emilim;
Alınan Omega-3'ün yalnızca belli bir oranı vücut tarafından emilir. Bu emilim, Omega-3'ün üretim tekniğine bağlı olarak değişir. Trigliserid formda üretilen New Life EFA, genellikle kullanılan etilester forma göre 3 kat daha yüksek emilim sağlar.
 
 
Güvenilirlik
 
 
Saflaştırma Tekniği;
New Life EFA, Puremax teknolojisi ve moleküler distilasyon yöntemi kullanılarak denizdeki civa gibi ağır metallerden, böcek ilaçları ve dioksin atıklarından arındırılmaktadır.
 
 
Kapsül yapımında kullanılan jelatin;
Genellikle yumuşak kapsüller; deli dana riski taşıyan sığır jelatini veya domuz jelatini içermektedir. New Life EFA,  risk taşımayan balık jelatininden üretilmektedir.
 
Ambalaj;
Blister ambalajla sadece kullanılacak miktar alınabildiğinden, kontaminasyon (mikrop bulaşması) riski ortadan kaldırılır ve taşıma kolaylığı sağlanır. New Life EFA, blister ambalajda kullanıma sunulmaktadır.
 
Her Omega-3, New Life  Değildir!
 
Bir insanın günlük Omega-3 ihtiyacı, o kişinin yaşına, sağlık durumuna, yaşam tarzına vb.  göre belirlenir. Alınması gereken kapsül sayısı ise kullanılan ürünün içerdiği Omega-3 miktarına ve bu Omega-3'ün vücut tarafından ne kadar emildiğine göre belirlenmelidir.
Aşağıdaki tabloda 4 ürünün  belirtilen kullanım adetleri, alınan Omega-3 miktarı açısından birbirine denk gelmektedir.
 

 
Omega-3 seçerken, kullanılacak ürünün ne kadar Omega-3 içerdiğine ve bu üründen kaç kapsül kullanılması gerektiğine dikkat edilmelidir.

Omega-3 yağ asitleri vücut tarafından yapılamayan ve dışarıdan yiyeceklerle alınması gereken doymamış yağ asitleridir ve başlıca EPA ve DHA olarak ikiye ayrılmaktadır. Omega-3, vücuttaki doku hücrelerinin önemli yapı taşlarını oluşturmaktadır. 
Vücudun Omega-3 yağ asidine ihtiyacı daha anne karnında başlar, çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve yaşlılık boyunca bu ihtiyaç devam eder.

Anne Bebek Sağlığında Omega-3

Omega-3 yağ asitleri, anne karnındaki bebeğin beyin, göz ve sinir sisteminin sağlıklı gelişimine yardımcı olur.

Omega-3 yağ asitleri ayrıca çocuğun matematik zekasının geliştirilmesine, okuma, telaffuz ve yazma beceresini artırılmasına yardımcı olabilir.

Annede doğum sonrası depresyon riskinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Zihin Sağlığında Omega-3

Omega-3 yağ asidinin beyin ve sinir sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasındaki etkileri yapılan pek çok araştırmada ortaya konmuştur.

Omega-3 yağ asitlerinden biri olan DHA, depresyona karşı korunmada ve depresyon tedavisinde yardımcı olabilir.

Alzheimer ve şizofreni gibi rahatsızlıkların gelişme riskinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Dikkat bozukluklarının ve hırçın davranış durumlarının tedavisine destek olarak kullanılabilir. 

Göz Sağlığında Omega-3

Yüksek doz Omega-3 alımı gözde yaşa bağlı olarak gelişen sarı nokta hasarları riskinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Omega-3 yağ asitleri, göz kuruluğunun azaltılmasına yardımcı olabilir.

Kemik-Eklem Sağlığında Omega-3 

Omega-3'ün (EPA ve DHA) kas-iskelet sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde faydalı etkileri bulunabilir.

Omega-3, eklemlerde hassasiyeti, sabah sertliğini ve artrit oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilir.

SİPARİŞ HATTI:0212 250 30 22        0532 304 95 57

 

Kalp-Damar Sağlığında Omega-3 
Yapılan araştırmalarda, Omega-3 yağ asitlerinin dengeli alımının özellikle kalp ve damar sağlığı açısından yararlı olduğu vurgulanmaktadır.

Amerikan Kalp Birliği, kardiyovasküler sağlığı korumak için kronik kalp tanısı olmayan bireylerde günde 200-300 mg, kalp hastalığı tanısı bulunan kişilerde ise günde 1 gram Omega-3 yağ asidi tüketimini desteklemektedir.    

Yasal Uyarı: Yukarıda tanıtımı yapılan ürün ilaç değildir. Bitkisel gıda desteğidir. Yukarıda verilen bilgiler doktor tavsiyesi veya uygulayacağı tedavinin yerine geçmez.Ürünlerle ilgili her türlü sorumluluk üretici ve ithalatçı firmalara aittir.

Kapat
E-Bülten
E-bülten’ e kayıt olarak tüm indirimlerden haberdar olabilirsiniz.
Sosyal Medya
Facebook Twitter
Organikeczane.com’ da satılan tüm ürünler orjinaldir. Sitemizde tanıtımı yapılan ve satılan ürünler ilaç değildir. Bitkisel gıda desteğidir. Doktor tavsiyesi veya uygulayacağı tedavinin yerine geçmez. Ürünlerle ilgili her türlü sorumluluk üretici ve ithalatçı firmalmara aittir.
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.